en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

Wycinanki Iaroslavy Galkun

2017-02-22 08:09
Autor:


Galeria „Przystanek Grafika” przy Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaprasza na wystawę artystycznych wycinanek Iaroslavy Galkun. Zwiedzający wystawę mogą na nowo odkryć urok tego rodzaju twórczości, której tradycje sięgają 200 roku p.n.e. Tradycja chińskiej wycinanki, stała się z biegiem lat częścią wielu ludowych kultur i wiążącej się z nimi sztuki. Ukraińska Artystka przemienia fragmenty papieru w niewielkie dzieła sztuki, prezentując w nich swój własny, oryginalny styl i wzory. Łączy wycinanki, wykorzystuje symetrię i rytmiczne powtarzanie się motywów, a poprzez precyzyjne i delikatne cięcia nadaje im lekkości. Jest to inne, świeże spojrzenie na tradycyjne wycinankarstwo, które staje się w dłoniach tej artystki niezwykle interesującą ażurową formą artystyczną. Inspiruje kolejne osoby do kreatywnej pracy z papierem, starając się w ten sposób wzbogacić ten rodzaj sztuki o coraz to nowsze doświadczenia, a co najważniejsze chronić i wciąż na nowo odkrywać jego tajemniczy świat.  

Artystkę fascynują techniki czerpania papieru i szeroki wachlarz jego możliwości. Twórczo uczestniczy w dziedzinie grafiki warsztatowej i komputerowej, ilustracji, malarstwa, wycinanki artystycznej oraz environment artu (kolaż, asamblaż). (ob)

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością artystki w naszej galerii od 9 marca do 4 kwietnia 201r. w godzinach otwarcia Muzeum Drukarstwa przy ul. Głębokiej 50.

 
Wycinanki Iaroslava Galkun
« powrót