en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

„Drukowane w Cieszynie”

2017-03-30 08:24
Autor:


Galeria „Przystanek Grafika” przy Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaprasza na wystawę „Drukowane w Cieszynie” prezentującą plakaty prof. Michała Klisia. Artysta cieszy się wielkim uznaniem w środowisku artystycznym, otrzymuje liczne prestiżowe nagrody, w tym również za działalność kulturalną, zajmuje się głównie plakatem, grafiką warsztatową i pro­jektową, malarstwem oraz scenografią. Po ukończeniu studiów w 1974 roku, rozpoczął pracę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach, a  od 2001 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Swoją wiedzę i pasję do projektowania przekazuje młodym pokoleniom artystów, obserwując ich osobisty rozwój i osiągnięcia artystyczne.

Plakaty prof. Michała Klisia niekiedy sprawiają wrażenie fragmentów szkicownika, na szybko zanotowanych myśli i wrażeń rysowanych w beztroski i lekki sposób, dopełnionych charakterystycznym pismem artysty. Czasem jednak przypominają precyzyjnie określony znak, czy realistycznie wystudiowaną formę. Spoglądając na plakaty artysty doszukujemy się w nich głębszych znaczeń, treści dostrzeżonych przez nasze oczy, nieraz subtelnie ukrytych pod warstwą pierwszego ulotnego wrażenia.

 

Wystawa jest poświęcona pamięci Teodora Dziadka, szefa produkcji dawnej Cieszyńskiej Drukarni Wydawniczej, specjalisty od litografii, a w późniejszym okresie druku offsetowego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością artysty w naszej galerii od 6 kwietnia do 9 maja 2017 r. w godzinach otwarcia Muzeum Drukarstwa przy ul. Głębokiej 50.

 

\"Drukowane w Cieszynie\"

« powrót