32767 Muzeum Drukarstwa w Cieszynie - Aktualności
en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

Drzeworyty świąteczne

2018-11-13 08:29
Autor:


Galeria „Przystanek Grafika” przy Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zaprasza na wystawę grafik drzeworytowych, która zamyka cykl wystawienniczy roku 2018.

 Prof. zw. MICHAŁ KLIŚ – grafik, plakacista, nauczyciel akademicki w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych zaprasza na OPŁATEK, czyli cykl swoich dzieł o tematyce świątecznej. Tytuł profesora sztuk plastycznych uzyskał w 1995, zaś po pięciu latach tytuł profesora zwyczajnego. W swej karierze zawodowej pełnił wiele kierowniczych funkcji, m. in. latach 2001-2005 był Rektorem ASP w Katowicach. Fachowe wydawnictwa zamieszczają artykuły Artysty. Jest wybitnym znawcą i twórcą malarstwa i grafiki. Opracował wiele recenzji w przewodach doktorskich, habilitacyjnych jak również postępowań profesorskich.

Artysta przedstawiał swe prace w ponad 150 wystawach krajowych i zagranicznych. Jego działalność naukowa i artystyczna była wielokrotnie dostrzeżona i nagradzana. Prace Profesora można oglądać w licznych muzeach krajowych jak również w prestiżowych muzeach i ważnych obiektach międzynarodowych na wielu kontynentach.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 listopada o godz. 16 w Muzeum Drukarstwa. Ekspozycja prac dostępna do 21 grudnia 2018 r. w godzinach otwarcia Muzeum przy ul. Głębokiej 50.

 

drzeworyty swiateczne
« powrót