32767 Muzeum Drukarstwa w Cieszynie - Aktualności
en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

POZNAJ TWÓRCZOŚĆ J&J

2019-01-18 10:49
Autor:


Przez kilka lat poznawał Ją świat. Trzy lata wystarczyły, by zainteresować sobą rodzimych koneserów. Ostatnio zdobyła Paryż i wylądowała na przystanku – w Galerii „Przystanek Grafika”, Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. 
 


JUSTYNA JĘDRYSEK, ur. 1991 r. w Żywcu. Jest absolwentką Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim gdzie studiowała Grafikę i uzyskała dyplom z wyróżnieniem. W 2015 oraz 2018 roku uzyskała stypendium ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest doktorantką w Zakładzie Projektowania Graficznego na macierzystej uczelni. W 2018 roku odbywa staż w Atelier Michel’a Bouveta w Paryżu gdzie wspólnie z Michelem Bouvetem jest kuratorem wystawy „POLOGNE. Une Revolution Graphisme”. Interesuje się projektowaniem graficznym, grafiką artystyczną, projektowaniem książki, plakatem oraz ilustracją. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, zdobywając uznanie i nagrody. 
Na wystawie prezentuje to co dla niej najbliższe - plakat i grafikę:
Grafiki są serią 8 prac zatytułowanych „Ktoś pozostał sam” i są inspirowane historią Małego Księcia. Podkreślić należy, że grafiki nie są ilustracjami do książki a jedynie ta opowieść była dla mnie inspiracją, grafiki są moją odpowiedzią na emocję i uczucia jakie wzbudziła we mnie ta książka. Mały Książę odwiedził 8 planet, każda grafika zatem odpowiada jednej z nich. Prace wykonane są techniką mieszaną a proces ich wykonania jest tak samo złożony jak charaktery ludzi zamieszkujących poszczególne planety. 
Na wystawie pokazuję także plakat. Plakat jest moim ulubionym medium przekazu i towarzyszy mi od początku mojej artystycznej drogi, nie mogło go więc zabraknąć. 
Cała ta wystawa łączy w sobie projektowanie i artystyczny warsztat ponieważ w swojej twórczości bardzo często łączę techniki, a klasyczny warsztat można zobaczyć także w plakacie lub innych projektowych realizacjach.
Do zapoznania się z twórczością Artystki zapraszamy od 10 stycznia do 5 lutego 2019 r. w Galerii „Przystanek Grafika”, ul. Głęboka 50 w godzinach otwarcia Muzeum Drukarstwa.
poznaj JJ

« powrót