32767 Muzeum Drukarstwa w Cieszynie - Aktualności
en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

IRENA KOS

2015-06-23 08:08
Autor: Efka


IRENA KOS-FIEDOROWICZ urodziła się w Szczecinie. Na Uniwersytecie Szczecińskim ukończyła też studia pedagogiczne. Cały okres pracy zawodowej wypełniony był nauczaniem plastyki i muzyki.Obok pracy zawodowej, również po przejściu na emeryturę, swoje zdolności artystyczne realizuje w sztuce malarstwa, rysunku, tkaniny artystycznej. Jednak najczęściej stosowaną techniką artystyczną jest wycinanka. W tej części Polski, gdzie żyje i tworzy Artystka, nie ma regionalnej tradycji ludowej wycinanki, która mogłaby być inspiracją dla Jej twórczości. W tym sensie prace są nowatorskie. Oryginalne wzornictwo i niezwykła precyzja wykonania. Precyzja cechuje zresztą wszystkie prace Artystki. 

Od roku 2012 Pani Irena tworzy też grafiki i ekslibrisy w technice wklęsłodruku. Lekkość rysunku, tematyka oraz czytelna radość tworzenia, która zaskakuje wręcz secesyjnym kolorytem tych jednobarwnych dzieł powoduje, że wystawy prac Artystki cieszą się dużym powodzeniem

Wystawy Jej dzieł obiegły już wiele kontynentów, gdzie były ciepło przyjmowane i nagradzane. Obejrzeli je też mieszkańcy licznych miast Europy. Uczestniczy w krajowych konkursach i cyklicznych prezentacjach twórców artystycznych dzieł.

Na wystawie prac Ireny Kos-Fiedorowicz w Galerii „Przystanek Grafika” przy Muzeum Drukarstwa w Cieszynie zobaczyć możemy wycinek prac Artystki. Prezentowane są wycinanki oraz małe grafiki, wśród których znajdują się również ekslibrisy.

 

efka

Zachęcamy do odwiedzenia Galerii przy ul. Głębokiej 50

Wystawa czynna od 2 lipca do 4 sierpnia 2015 r.

w godzinach otwarcia Muzeum Drukarstwa

IRENA KOS


« powrót