32767 Muzeum Drukarstwa w Cieszynie - Aktualności
en POLSKI
en ENGLISH
LOGO

Dariusz Orszulik - Moje miasto Cieszyn

2013-08-29 20:33
Autor: Muzeum Drukarstwa

Wyjątkowa wystawa cieszyńskiego Artysty Dariusza Orszulika, który po raz kolejny zabiera nas w podróż po Cieszynie, pokazując mniej lub bardziej znane zakątki nadolziańskiego grodu.

Orszulik prowadzi nas wąskimi, cieszyńskimi uliczkami i pokazuje miasto przez pryzmat własnych odczuć. Nowe spojrzenie przedstawione w nowych pracach. Stare kamienice, niepozorne budynki czy zapomniane ogrody zyskują inny, magiczny wymiar. Jeśli wydaje Ci się, że Cieszyn nie ma przed Tobą tajemnic, wybierz się razem z Artystą w tę podróż, która pokaże Ci nieznane dotąd zaułki tego pięknego miasta. Podróż, dzięki której zobaczysz magiczny i barwny świat, pełen kolorów, miłości i radości.


...czytaj całość


Udomowione - wystawa grafik Aleksandry Bury

2013-06-26 20:04
Autor: Muzeum Drukarstwa
Kolejna wystawa w Galerii "Przystanek Grafika".
Autorką prac jest Aleksandra Maria Bury (ur. 1988). Ukończyła studia magisterskie z zakresu grafiki artystycznej oraz projektowania graficznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2012 roku. Otrzymała Stypendium Ministra za  osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2011/2012. W trakcie studiów, w ramach programu ERASMUS, podjęła półroczne studia w Wielkiej Brytanii w Glyndwr University in Wales na kierunku Ilustracji. Zajmuje się między innymi grafiką warsztatową i rysunkiem.

...czytaj całość